Üniversite Sporları Federasyonunca organize edilen sportif etkinliklere katlımın sağlanması, Üniversitede ders dışı zamanlarda Spor Faaliyetlerine büyük önem verilerek; bu çalışmalara tüm öğrenci ve personellere imkân verecek biçimde düzenlemeler yapmak.

Yurt içinde ve yurt dışında katılacağı spor etkinlikleri, faaliyet ve organizasyonları için gerekli onaylar almak. Ödenek, donanım vb. ihtiyaçlar temin etmek. Ayrıca alan, malzeme ve ortam oluşturulup gerekli çalışmalar yapılarak spor faaliyetlerine katılımları konusunda çalışmalar yapmak.

Kapalı Halı Saha, Masa Tenisi Salonları, 4 Adet Tenis Kortu, Futbol Sahası ve Altı Kulvarlı Atletizm Pisti, Kondisyon Merkezi gibi tesislerimiz mevcut olup; tatil günleri dâhil 09.00-22.00 saatleri arasında bireysel çalışmalar, değişik branşlarda takım, kulüp ve öğrenci toplulukları için uygun ortamlar hazırlamak.

Spor Hizmetleri Şubesi olarak, Üniversitemiz öğrencilerinin ilgi duydukları spor alanlarına yönlendirmek, beden ve ruh sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirmek, uygun ortamlar sağlamak disiplin ve çalışma alışkanlıklarını kazandırmak spora karşı ilgilerini artırmak enerjilerini doğru yöne yöneltmek amacıyla Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu ile koordineli çalışmalar yapmaktayız